تعاریف دیگری از ریکال و دقت و خطای مطلق میانگین

امروز داشتم خرید یکی از مشتریان از سایت ترجمه یار که توسط تیم ما تولید شده رو می دیدم که متوجه شدم به محتوای این سایت خیلی مرتبط هست. عنوان مقاله استفاده از تکنیک های داده ­کاوی برای فرایند استفاده ­ی مجدد از نرم­افزار هست که از این آدرس قابل دریافت هست.

برای محاسبه کردن دقت، ریکال، خطای مطلق میانگین (MAE)، خطای جذر میانگین مربعات (RMSE) محاسبه می­شود. دقت برای یک طبقه تعداد مثبت­های صحیح (TP) ( یعنی تعداد مواردی که به عنوان تعلق داشتن به گروه مثبت به درستی نام­گذاری شده­اند ) تقسیم بر کل تعداد اجزاء نام­گذاری شده به عنوان تعلق داشتن به طبقه­ی مثبت است است. معادله­ی دقت به صورت زیر است:

Recall از این نقطه­ نظر به صورت تعداد مثبت­های صحیح تقسیم بر کل تعداد اجزائی که واقعا به طبقه­ی مثبت تعلق دارند ( یعنی مجموع مثبت­های صحیح و منفی­های غلط (FN)، که مواردی هستند که به عنوان موارد متعلق به طبقه­ی مثبت نام­گذاری نشده­اند اما باید نام­گذاری شوند ) تعریف می­شود. recall را می­توان به صورت زیر محاسبه کرد:

خطای مطلق میانگین، MDE میانگین اختلاف بین مقدار پیش­بینی­شده و مقدار واقعی در تمام موارد آزمایش است. این خطا خطای متوسط پیش­بینی است. فرمول محاسبه­ی MAE در معادله­ی زیر ارائه شده است:

با فرض این که خروجی واقعی a و خروجی مورد انتظار C است :

RMSE معیار رایج اختلاف بین مقادیر پیش­بینی شده به وسیله­ی یک مدل یا تخمین­زننده و مقادیری که به صورت واقعی از جانب چیزهایی که مدل می­شوند یا تخمین زده می­شوند مشاهده می­شوند، است. خطای جذر میانگین مربعات به صورت معادله­ی زیر محاسبه می­شود:

۳-۳- به کار بردن تکنیک داده ­کاوی

با استفاده از درخت REP، درخت هرس­ شده ­ی J48 و با تنظیم حالت آزمایش در تایید ۱۰ باره، ما طبقه ­بندی را برای ویژگی­های ورودی انجام داده­ایم و نتایج آن در شکل ۳ و ۴ نشان داده شده است. استفاده از نمودار طبقه ­بندی­ کننده ­ی چشمی WEKA 3.6 در شکل ۵ نشان داده شده است.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پاسخ من را به ایمیلم ارسال کن

تمامی محصولات از پشتیبانی رایگان سایت بهره مند می باشند. لطفا به فروشگاه سایت سر بزنید. در صورت بروز هر گونه مشکل با شماره تلفن 09367938018 در واتس آپ و تلگرام ارتباط بگیرید. رد کردن

مشاوره می خواهید؟ ما همیشه آنلاین هستیم. در هر حوزه ای در تلگرام یا واتس آپ با شماره تلفن 09367938018 ارتباط بگیرید
+