آشنایی با رپیدماینر

این مطلب را از سایت گروه هوش تجاری پژوهشیار(سایت دیگه مجموعه اینجا) کپی کردم که با محتوای این سایت هم همخوانی داره. برای دریافت لیست قیمت های دیگر دروس تدریس خصوصی با قیمت بسیار کمتر از دوره های عمومی به همان سایت (اینجا قسمت خدمات ما –> دوره های آموزشی) مراجعه کنید.

حتما پیش آمده که به دنبال یک نرم افزار خوب آزمایشگاهی به جهت داده کاوی بوده باشید. وکا، کلمنتاین، رپیدماینر و یا spss نمونه هایی از نرم افزارهای تحلیل آماری هستند که به شما در کار داده کاوی کمک میکنند.

از بین این نرم افزارها رپیدماینر چشم ادم را بیشتر میگیرد. هرچند سرعت آن زیاد بالا نیست اما قابلیت هایی دارد که نرم افزارهایی که صرفا مخصوص کد نویسی هستند مانند متلب و یا نرم افزارهای آزمایشگاهی مانند وکا را جلو گذاشته و پیشگام میشود.

وقتی وارد فضای نرم افزار رپیدماینر میشوید حس میکنید که رابط کاربری خوب و قابل قبولی دارد. نرم افزار رپیدماینر طوری طراحی شده است که شما می توانید تمام عملیات داده کاوی را در یک مسیر خطی و پشت سر هم طی کنید. هر چیزی که در رپیدماینر میبینید یک آبجکت است. فیلترهای رپیدماینر، دیتاست های رپیدماینر و منابع داده ای رپیدماینر همگی در قالب آبجکت هایی قابل انتقال به صفحه مرکزی یا صفحه پراسس رپیدماینر هستند.

منابع داده ای مختلفی مانند فایلهای اکسل، اس کیو ال و … به عنوان دیتاسورس های رپیدماینر، قدرت بیشتری به آن میدهند.

وقتی یک منبع داده را انتخاب کردید و آن را وارد نرم افزار رپیدماینر کردید، میتوانید به سهولت و راحتی آن را به داخل صفحه کشیده و برای آن ورودی و خروجی مشخص کنید.

هر ابزار داده کاوی در رپیدماینر یک فیلتر است. درخت های تصمیم، فیلتر های مشارکتی،  خوشه بندی یا کلاسترینگ، کلاسیفیکیشن یا دسته بندی و ابزارهای بسیار خوبی به جهت پیش پردازش در رپیدماینر طراحی شده است. وجود ابزارهای زیادی مانند جداسازی داده های پرت از داده های معمولی به کمک فیلتر LOF قابل انجام میباشد.

رپیدماینر طوری طراحی شده است که هر ابجکت پس از انتقال به صفحه قابل کانفیگ کردن میباشد. همچنین ورودی هر ابجکت میتواند خروجی ابجکت بعدی باشد.

به عنوان مثال فرض کنید قصد دارید روی یک مجموعه داده یا دیتاست عملیات خوشه بندی را انجام دهید. برای این منظور ابتدا ابجکت دیتای ورودی را وارد صفحه میکنید، سپس از ابجکت فیلترینگ lof استفاده کرده تا داده های پرت استخراج شوند. خروجی دیتاست را به ورودی فیلتر متصل میکنید. حال نوبت دسکریتایز یا عددی سازی داده ها میرسد. برای اینکار باید فیلتر های مربوطه را وارد کرده و به ورودی ان مقادیر مناسب را فید دهید. در انتها باید ابجکت خوشه بندی مثلا کامیانه را وارد کرده و حروجی دسکریتایز شده و اماده را به ورودی آن فید دهید و آن را به خروجی بفرستید.

بعد از مدتی کار با نرم افزار رپیدماینر متوجه میشوید که چقدر ساده و قدرتمند طراحی شده است.

ما به شما این نرم افزار را پیشنهاد میکنیم. برای آموزش کامل خصوصی آن با قیمت های کمتر از دوره های عمومی موسسات با ما به ادرس تلگرام research_moghimi@ یا شماره تلفن ۰۹۳۶۷۹۳۸۰۱۸ مقیمی تماس حاصل فرمایید

کلمات کلیدی: آموزش رپیدماینر؛ تدریس خصوصی رپیدماینر؛ کار با رپیدماینر؛ کتاب کار با رپیدماینر؛ فیلترها در رپیدماینر؛

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ من را به ایمیلم ارسال کن

پرفروش ترین محصولات

جدید ترین محصولات


مشاوره می خواهید؟ ما همیشه آنلاین هستیم. در هر حوزه ای در تلگرام یا واتس آپ با شماره تلفن 09367938018 ارتباط بگیرید
+