پیش بینی قیمت ها(سهام و دلار و طلا)

بعد از انجام پروژه ام که با رابط استرالیایی یک کار مشترک انجام دادیم، مجبور شدم مطالعاتم رو به سمت پیش بینی بورس ببرم. بعد از اینکه کار رو تحویل دادم حس کردم نگاهم به پیش بینی تغییر کرده.

متاسفانه بعد از اینکه من این مطالب رو می نویسم سریع کپی میشن و به اسم خودشون منتشر میکنن که خیلی کار زشتیه. لطفا به جهت مشاوره در خصوص این مطلب با من از طریق تلگرام یا واتس اپ به شماره ۰۹۳۶۷۹۳۸۰۱۸ ارتباط بگیرید.

در خصوص پیش بینی صحبت های زیادی در سایت کردم همش یه طرف این صحبت هایی که می خوام بکنم یه طرف. در خصوص پیش بینی روش های زیادی وجود داره و صد در صد اون روش ها ریاضیاتی هست. برخی از اونها غیر تصادفی و برخی تصادفی هست. منظور از غیر تصادفی یعنی پیش بینی وابسته به رفتارهای قبلی بورس یا دلار یا سکه یا هر چیزی هست. روش های تصادفی یه دنیای جدیدی هستن. دنیای جدید و قشنگ. شما توی این روش ها نیازی ندارید هی برید از فضای اموزشتون دیتا بردارید تا بتونید یک استیت بعدی رو پیش بینی کنید بلکه همه چیز از قبل محاسبه شده و فرمول شما به شما میگه چطور اینده رو برازش کنید. نوشته شده توسط مهدی مقیمی از وبسایت یادداشت های یک پژوهشگر به ادرس research-moghimi.ir

بگذریم. برای پیش بینی قیمت سهام و بورس و طلا و دلار و …در حالت کلی روش های زیادی وجود داره. برخی از اون روش ها به اتفاقات قبلی وابسته است و برخی تصادفی یا stochastic هست.

در ادامه باید بگم که ایده پردازی برای تصادفی کردن یک فرایند خیلی سختتر از ایده دادن برای انتشار روش های غیر تصادفی هست.

در r کتابخانه خیلی قوی برای پیش بینی بورس وجود داره که واقعا مثال زدنیه قدرتش.

کلیت روش های پیش بینی قیمت بورس غیر تصادفی به این صورت هست که ابتدا به کمک یکسری توابع دیتای قبلی رو ترین میکنیم، بعد به کمک توابعی مثل forecast یا predict قیمت جدید رو بدست میاریم. شما در حال مطالعه مطلبی از سایت یادداشت های یک پژوهشگر هستید

اما روش های دیگه ای هم هست که خیلی قوی هم هستن و کاملا تصادفی عمل میکنن. کلیت این روش ها به این صورت هست که یه فرمول کلی به ما میدن با یکسری ثابت. این ثوابت برخی هاش خیلی پیچیده هستن و برخی ها ساده. اینها ابتدای کار پیش محاسبه میشن و نگهداری میشن و بعد میزاریم تو فرمول و شبیه سازی میکنیم. تو این روش ها گام اول خیلی مهمه. باقیش رو این ثوابت جهت میدن.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پاسخ من را به ایمیلم ارسال کن

مشاوره می خواهید؟ ما همیشه آنلاین هستیم. در هر حوزه ای در تلگرام یا واتس آپ با شماره تلفن 09367938018 ارتباط بگیرید
+