گذری بر قانون کاوی با روش معروف رول اینداکشن(Rule Induction)

چند روز پیش داشتم یه راه کار برای یکی ازکاربران سایت برای افزایش صحت کارشون پیدا می کردم که توی روش های داده کاوی دیدم روش رول اینداکشن باید برای کار من خیلی جواب بده. اشتباه نمی کردم. صحت حدود بیست درصد بیشتر شد. بماند کارهایی که برای بهتر شدن همین روش بکار بردم. دوست دارم کمی در این خصوص صحبت کنم.

قبل از هر چیز دوستان در صورتی که تمایل به مشاوره در خصوص مراحل انجام پایان نامشون یا برون سپاری کارشون یا سپردن پروژشون به من دارن می تونن با شماره ۰۹۳۶۷۹۳۸۰۱۸ در تلگرام و واتس آپ ارتباط بگیرن.

حس می کنم این روش یک روش خیلی خوب و قوی برای طبقه بندی هست. شاید این اطلاعات به همه کمک کنه.

 

این الگوریتم به صورت مداوم توی یه حلقه رشد می کنه و هی قانون می سازه و هرس می کنه تا اینکه تمام دیتا ها تمام بشه یا اینکه خطا بیشتر از ۵۰ درصد بشه. فرمول خطا رو می تونید خودتون سرچ کنید.

 

در فاز تکرار از روش حریصانه استفاده می کنیم و تا زمانی این کار ادامه پیدا می کنه تا ۱۰۰ درصد صحت در آن قانون حاصل بشه.

 

استنتاج قوانین متدی برای تولید مجموعه ای از قوانین است که موارد را دسته بندی میکند. اگرچه  درختهای تصمیم میتوانند مجموعه ای از قوانین را ایجاد کند، متدهای استنتاج قوانین مجموعهای از قوانین مستقل را ایجاد میکند که لزوما یک درخت را ایجاد نمیکنند. از آنجا که استنتاج گر قوانین؛  اجباری به تقسیم در هر سطح ندارد، و میتواند به آینده بنگرد، قادر است الگوهای متفاوت و گاها بهتری برای رده بندی بیابد. برخلاف درختان، قوانین ایجاد شده ممکن است برخلاف درختان، قوانین ممکن است در پیشبینی متعارض باشند، که در هر » همه موارد ممکن را نپوشاند. همچنین مورد باید قانونی را برای دنبال کردن انتخاب کرد. یک روش برای حل این تعارضات انتصاب یک میزان اطمینان به هر قانون است و استفاده از قانونی است که میزان اطمینان بالاتری دارد. رول اینداکشن این وظیفه را بر عهده دارد.

 

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پاسخ من را به ایمیلم ارسال کن

مشاوره می خواهید؟ ما همیشه آنلاین هستیم. در هر حوزه ای در تلگرام یا واتس آپ با شماره تلفن 09367938018 ارتباط بگیرید
+