انتخاب موضوع – مرحله اول پایان نامه

کاربران عزیز سایت بسیار بسیار در خصوص انتخاب موضوع از من سوال میپرسن. برخی می پرسن استاد به من یه موضوع معرفی کرده در خصوصش یه مقاله خوندم اما نمی دونم چطوری ایده پردازی کنم. برخی گفتن نمیدونم چطوری موضوع انتخاب کنم با داشتن یک کلمه و از این دست حرف ها.

صحبت های زیادی در سایت در این خصوص کردم و فکر می کنم باز هم سوالات دوستان زیاده.

ببینید شما برای موفقیت در مقطع کارشناسی ارشد نیاز دارید تا یاد بگیرید چطوری پژوهش کنید. باید یاد بگیرید چطوری از کلمه کلیدی به مقاله برسید و از مقاله چطوری به موضوع برسید. البته که مطمئنا داشتن یک مشاور خوب در این زمینه راهساز شما خواهد بود.

اما گام اصلی با شماست. پیشنهاد می کنم در وهله اول از سایت های فارسی و بعد از اینکه جا افتاد از سایت های انگلیسی استفاده کنید. اگر زبان شما متوسط یا ضعیف هست عیبی نداره کمی برای دانلود ترجمه مقاله پایه خودتون هزینه کنید. عوضش کامل بحث براتون جا می افته.

در یک کلام میتونم بگم مطالعه و تفکر اصلیترین بال ها برای رسیدن به هدفتونه

سعی کنید از پایان نامه جلوتر باشید اینطوری با کمترین ریسک کارتونو پیش خواهید برد. سعی کنید مقالات survey  زیاد مطالعه کنید تا تاریخچه حوزه ای که دارید انجام میدید دستتون بیاد.

کم کم با مطالعه و فکر در خصوص حوزه خودتون حس میکنید یه مشکلی توی این حوزه وجود داره .

روی این مشکل فوکوس کنید. ببینید شاید کسی اون مشکل رو حل کرده باشه، طاقت داشته باشید زیاد سرچ کنید. تا دستتون بیاد کلمه کلیدی اون حوزه چی هست برای یافتن مقالات اون حوزه کمی طول میکشه

من هم سعی میکنم کمک شما بکنم

۱۷ Comments

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پاسخ من را به ایمیلم ارسال کن

تمامی محصولات از پشتیبانی رایگان سایت بهره مند می باشند. لطفا به فروشگاه سایت سر بزنید. در صورت بروز هر گونه مشکل با شماره تلفن 09367938018 در واتس آپ و تلگرام ارتباط بگیرید. رد کردن

مشاوره می خواهید؟ ما همیشه آنلاین هستیم. در هر حوزه ای در تلگرام یا واتس آپ با شماره تلفن 09367938018 ارتباط بگیرید
+